neděle 31. července 2011

Time machine - wire wrapping competition #2


Zpátky do minulosti

Složitý šperk vytvořený technikou wire-wrapping je vyroben z mosazných drátků různých velikostí (celý šperk je vyroben z jednoho nepřerušeného kusu mosazného drátku o velikosti 0,8mm, který je následně oplpétn slabším)
, ozubených koleček z budíku a hodinek a speciálně upraveného ciferníku ze značkových hodinek Vostok. Ciferník je zpevněn polymerovou hmotou Cernit bez ftalátů, která je pudrována zlatým fimo pudrem a následně lakována. Ciferník sám o sobě je chemicky vyčištěn a následně lakován, aby si zachoval lesk i barvu. K ciferníku jsou přimonotvány původní ručičky také od firmy Vostok. Dále je šperk dozdoben broušeným jabloneckým sklem různých odstínů v barevném spektru Topaz, který výborně ladí s mosazí. Skleněné korálky jsou dále potaženy metalickým efektem pro větší třpyt. Celý šperk měří na výšku 8,6 a na šířku 10 cm a je zavěšen na mosazném řetízku se zapínáním a adjustou.
Tento výrobek se účastní soutěže wire-wrappingového klubu na téma Stroj času.

Back to the past


Wire wrapping jewel, Vostok watch face - chemical cleaned, polished, czech faceted glass - Topaz colors, polymer clay - powdered, polished, brass wire, watch components, steampunk, brass chain
This jewel takes part in the competition called "Time machine" from wire wrapping club. 

Žádné komentáře: