neděle 22. května 2016

Dole v dole - Steampunkový šperk


Dole v dole


Mostecká pánev, Sokolovská pánev, Ústí nad Labem, Lovosice ... Industriální místa severu naší země, jejichž průmyslový nádech je zachycen ve šperku s názvem Dole v dole.

Továrny a doly jsou ve šperku symbolizovány mechanickými komponenty budíku a plíšky s nýty a wire-wrappovanými "trubkami". Uhlí, kvůli kterému z naší země tvoříme měsíční krajinu, je ve šperku symbolizováno překrásným kabošonem drahého kamene Hyperstenu s tmavě hnědým třpytivým leskem v nepravidelném tvaru. Tento "uhlík" tvoří srdce tohoto autorského šperku, který je vyroben z cínu, mědi a mosazi - cínovaná technika v sobě totiž spojuje mosazné dráty a mosazné budíkové komponenty, měděné dráty, pružiny a plíšky.

Šperk je patinován a selektivně leštěn, aby se dosáhlo ošoupaného a trochu "špinavého" průmyslového vzhledu. Zavěšen je pak na řetízku s antracitovým pokovením o délce cca 55 cm. Měří cca 10x6 cm.

Šperk byl vytvořen v klubu Tvoříme šperky z cínu - 56. kolo na téma: Průmyslová revoluce

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


KONTAKT:

madlenka@jsemsvata.cz


kontaktujte mne e-mailem a uspořte 10 % oproti e-shopu!


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

RESPEKTUJTE AUTORSKÁ PRÁVA!

RESPECT THE COYPRIGHT !
Žádné komentáře: