neděle 30. června 2013

Steampunkový šneček - variabilní šperk - GERMIA


Molluscus mechanicus


Usměvavý autorský šperk je spojením několika technik, několika stylů; Naivní dětský styl zobrazuje usměvavého hlemýždě v brýlích s tykadly, které jsou ve světě dospělých jeho očima, se spojuje s drsným a přesto elegantním stylem steampunku. A stejně tak technika Tiffany, tedy pájení cínu, se spojuje s technikou wire-wrappingu a tvoří tak nenapodobitelný celek.

Své jméno získal šneček podle své zoologické příslušnosti k měkkýšům a své mechanické konstrukce.

Ulitu šnečka tvoří nádherná celistvá leštěná zkamenělina amonitu hnědé barvy, jejíž povrch je místy protkán zvláštní vrstvou fyziologického zabarvení, tzv. Amolitem. Amolitová vrstva odráží z určitých úhlů světlo a vytváří pak nádherné duhové zabarvení. U našeho šnečka je tato vrstvička převážně červenooranžová. Amonit je obetkán mosaznými trubicemi, které zajišťují, aby našemu šnečkovi ulitu nikdo v nestřežený okamžik neuzmul ;)

Stejným způsobem jsou tvořena šnečkova "tykadla", která jsou zakončena nýtky ve stříbrné barvě. Tělo šnečka je zcela mechanizováno - pokrok techniky šel dopředu a tento šneček není žádný pomalík, díky mechanizaci urazí (když nespěchá) až 5km/h !! :)) Kolečka z hodinek tedy ozvláštňují šnečkovo tělo. Obličej šnečka je tvořen obrovskými mosaznými brýlemi, ze kterých šnečkovi vykukují drobná očka. A jelikož je náš šneček gentleman a ví, jak se do společnosti obléknout, nezapomněl si vzít motýlka, kterého si na krk připevnil drobným mosazným ozubeým kolečkem. Nad motýlkem se na nás šneček stále potutelně usmívá.

Šneček měří i s tykadly 7,5x5,2 cma je zavěšen na antracitově stříbrném řetízku o délce cca 45 cm. Je veselým a zároveň elegantním i extravagantním šperkem, pokud chcete zaujmout a být jedinečná/ý.

Pozor, šneček v sobě obsahuje vintage komponenty - například velmi straé kolečko z hodinek značky Prim.


http://www.fler.cz/zbozi/molluscus-mechanicus-3653065


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


KONTAKT:

madlenka@jsemsvata.cz


kontaktujte mne e-mailem a uspořte 10 % oproti e-shopu!


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

RESPEKTUJTE AUTORSKÁ PRÁVA!

RESPECT THE COYPRIGHT !


Žádné komentáře: